Nieuwe uitgeverij, nieuwe jaargang
Een nieuw jaar ligt voor ons, een jaar waarin twee nieuwe uitgeverijen grootse plannen hebben om hun stempel te drukken op de stripwereld. Zowel Reboot Comics als MENLU Comics zijn vorig jaar begonnen en hebben hun eerste uitgaves gelanceerd.
We spreken in deze podcast met Leon Verhoeven van Reboot Comics en Menno Ludriks van MENLU Comics. Waarom zijn ze begonnen met hun eigen uitgeverij? Waarin onderscheiden zij zich? Wat zijn hun plannen voor de toekomst?
Tina en de cold case
Ook voor Margreet en Seb is het jaar goed begonnen. Margreet heeft nu haar eigen strip in meidenblad Tina. Elke twee weken beleeft haar figuurtje Kiki avonturen verspreid over vijf pagina's. En Seb is begonnen met een verrassend nieuw project: het verstrippen van cold case zaken. Op die manier moet een strip helpen bij het oplossen van misdrijven. Er zijn al ruim 250 tips binnen!
BRUL!
We schakelen even met Jeroen Funke van het tijdschrift BRUL! Hij was al eens eerder te gast in deze podcast om te praten over de oprichting van het blad. Nu komt de derde jaargang eraan en is hij een crowdfunding begonnen om het vervolg van BRUL! te garanderen. Meedoen kan via voordekunst.
Voorleeshoekje
Margreet leest voor uit Hoe overleven we? van Francine Oomen. Laat je niet misleiden door de saaie cover! Als je dit boek open slaat, vind je een verrassende strip.
Wil je de Stripjournaal podcast ondersteunen? Dat waarderen we enorm! Kijk dan eens op https://petje.af/stripjournaal. Je krijgt leuke extra's terug voor je steun!
Presentatie: Robin Vinck
Co-hosts: Seb van der Kaaden en Margreet de Heer
Het is mooi om te zien hoe deze twee uitgevers een stimulans kunnen zijn voor hun collega's. Het Stripschap heeft sowieso al wat projecten hierdoor op stapel staan.
Geweldige Podcast en leuke gasten ook weer! Met wederom veel plezier aan het luisteren 🙂
Robin, misschien is het idee om een link van 'Petje Af' hier onder te zetten zodat de mensen het meteen kunnen vinden? Super handig voor mensen zoals ik die het dan toch niet kunnen vinden;)
Lieve groet,
Nina
Goed idee Nina! De link naar petje.af is https://petje.af/stripjournaal 🙂
Cold case strips zijn super vernieuwend! Ik zou aloys oosterwijk wel willen zien als tekenaar voor een volgende. Fijn dat er twee extra uitgevers zijn die strips weer verder op de kaart zetten! Ik zelf maak nu geregeld vlogjes om strips te promoten en zal ook een bijdrage gaan leveren aan 1 van de projecten van reboot
Brul is ook een heel uniek blad. Jeroen heeft super veel energie en is heel artistiek
Leuke podcast mannen!